Akademia Fotografii: Zdecydowałam się na szkołę!

Gdzie powinni spróbować swoich sił młodzi fotografowie? Jak robić profesjonalne zdjęcia? Dla kogo jest Akademia Fotografii AFIP w Białymstoku!
Fotografia

Akademia Fotografii: Zdecydowałam się na szkołę!

Gdzie powinni spróbować swoich sił młodzi fotografowie? Jak robić profesjonalne zdjęcia? Dla kogo jest Akademia Fotografii AFIP w Białymstoku!

Chciałabym pochwalić się, że zdecydowałam się na akademię fotograficzną AFIP w Białymtoku. Dziś pokażę Ci kilka swoich zdjęć i opowiem o szkole. Czego nauczyłam się do tej pory i jak wygląda Akademia Fotografii w praktyce?

Akademia Fotografii w skrócie

Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości jest niepubliczną placówką oświatową, wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Urzędu Miasta w Białymstoku.

Nauka trwa cztery semestry. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym. Zajęcia rozpoczynają się od października i trwają do końca czerwca. Po ukończeniu szkoły i obronie pracy dyplomowej w formie indywidualnej wystawy fotograficznej, słuchacz otrzymuje dyplom z tytułem specjalisty w zakresie fotografii.


Naszym zadaniem, jest przekazanie wiedzy nie tylko pod względem teoretycznym ale przede wszystkim praktycznym. Dlatego oferta AFiP kierowana jest zarówno do osób zaawansowanych, jak i rozpoczynających swoją przygodę z fotografią. Szeroki zakres programowy zajęć, pozwala każdemu rozwinąć zainteresowania i umiejętności, a autorski program nauczania iść z duchem czasu i wymogami stawianymi na rynku pracy.


Wykładowcy AFiP to profesjonaliści posiadający wieloletnie doświadczenie, co gwarantuje wysoki poziom nauczania. Wśród osób prowadzących warsztaty i zajęcia znajdują się znamienite postacie z dziedziny fotografii i sztuki. Wykłady, warsztaty gościnne prowadzili: prof. Grzegorz Przyborek, prof. Marek Szyryk, dr Krzysztof Jurecki, dr Hubert Humka, Krzysztof Candrowicz, a także Ignacy Gomulicki.

Źródło: AFIP.pl

Czego można się nauczyć w Akademii Fotografii?

Jednym zdaniem jest to kurs, podczas którego uczę się podstaw fotografii, obsługi sprzętu i obróbki graficznej. Już po pierwszych tygodniach czułam, że nie będzie łatwo, a przy okazji zauważyłam ogromne postępy. Zakres programu jest ogromny, a wykładowcy uświadamiają młodych fotografów w dziedzinie. Pod tym kątem, akademia sprawia dla mnie ogromną radość i satysfakcję, ze zdobytej do tej pory wiedzy.

Akademia Fotografii dużo mnie nauczyła, ale nie odmawiam sobie odkrywania nowych stylów w fotografii. Poniżej chcę pokazać Wam kilka zdjęć, które przygotowałam na zajęcia. Poniższe zdjęcie zrobiłam na jednych z pierwszych zajęć. Byłam niezwykle szczęśliwa, że robimy coś tak prostego, a zarazem kreatywnego. Czułam się jak ryba w wodzie, a to była dopiero zapowiedź tego, co jeszcze odkryjemy w szkole.

Powyższe zdjęcie z modelem, zostało wykonane z wykorzystaniem projektora. Bardzo prosta metoda, a efekty mogą przerosnąć nasze oczekiwania. Byłam zachwycona tą lekcją. Jeśli chodzi o zdjęcia krajobrazowe, które są jednymi z moich ulubionych, było ich sporo, jednakże chciałabym podzielić się kilkoma z nich. Natomiast zdjęcie z domem wykonałam na trasie na Wasilków w województwie podlaskim. Zauroczył mnie ten widok, a przy okazji przyczynił się do zaliczenia semestru. Stare budynki mają w sobie niepowtarzalny urok. Akademia Fotografii AFIP, nie tylko zadaje prace do wykonania, będące wyzwaniem, ale również takie, w których czujemy się dobrze.

Zdjęcie z łodzią, wykonałam podczas trasy do Tykocina. Byłam kilkukrotnie pytana o to, jak znajduję tak magiczne miejsca. Mówiąc szczerze, sama tego nie wiem. Piękno natury mnie przyciąga, a ja sama widząc coś takiego, nie jestem w stanie tego nie sfotografować.

Efekty nauki i dalsze plany

Szkoła dała mi pretekst, aby odwiedzić miejsca, którymi zachwycałam się przez lata.. Jak się okazuje, te samie miejsca, również potrafią rozkochać w sobie, nawet zimą. Zdjęcie prezentujące łódź w zamarzniętej Narwi trafiło nawet na wystawę w Domu Kultury mieszczącej się w Czarnej Białostockiej. Obecnie mam za sobą zrobiony kurs w archidiecezji, dzięki czemu mogę fotografować śluby, chrzciny i inne nabożeństwa odbywające się w Kościołach.

Jak Wam się podobają efekty mojej nauki w AFIP.pl (Akademii Fotografii)?

Więcej na temat szkoły, możesz przeczytać na oficjalnej stronie Akademii Fotografii AFIP.pl

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę