Anioł i demon ,,Gwiazda Wschodu” Iga Wiśniewska

Czym zaskoczy Cię książka ,,Gwiazda Wschodu” Igi Wiśniewskiej? Zapoznaj się z recenzją i sprawdź, czy warto zakupić książkę!
Recenzje2 komentarze do Anioł i demon ,,Gwiazda Wschodu” Iga Wiśniewska

Anioł i demon ,,Gwiazda Wschodu” Iga Wiśniewska

Czym zaskoczy Cię książka ,,Gwiazda Wschodu” Igi Wiśniewskiej? Zapoznaj się z recenzją i sprawdź, czy warto zakupić książkę!

Czego można spodziewać się po książce, której tytuł zdradza, o czym ona będzie? I nie wiem, jak bardzo streszczenie z tyłu, miałoby zmylić czytelnika to i tak łatwo się domyślić co za tajemnicę skrywają bohaterowie.

Książkę kupiłam z czystej ciekawości. Po pierwsze napisała ją polska autorka, a gdy mam tylko szanse czytam takie książki, by się przekonać, jak polscy pisarze radzą sobie w tym ”zawodzie”. Po drugie bardzo byłam ciekawa historii. Bo niby wydaje się, że to powieść młodzieżowa, ale jednak jest to książka fantasy…

Recenzja książki ,,Gwiazda Wschodu”

Książka zaczyna się ciekawie, aczkolwiek bardzo schematycznie. Do małej miejscowości przybywa nieziemsko przystojny chłopak, który stwarza wokół siebie otoczkę tajemnicy i zaciekawienia. Do czynienia mamy również z pospolitą dziewczyną, która niczym się nie wyróżnia, jest cicha i nieśmiała.

I bla, bla, bla nie będę zdradzać Wam fabuły, jedynie zwrócę uwagę na pewne elementy, które wręcz złamały moje oczekiwania wobec książki i ostatecznie skończy się tym, że oddam ją jakiejś nastolatce, która marzy o księciu z bajki.

Forma książki ,,Gwiazda Wschodu” przyprawia o mdłości

Ze wszystkich narracji najbardziej nie cierpię trzecioosobowej. Czytając książkę, przeżywałam katusze. Mimo że książka nie jest skomplikowana, to bardzo gubiłam się w wydarzeniach. Jest ona chaotyczna, a dodatkowo ma na to wpływ ciągłe rozważanie miłości przez główną bohaterkę.

Książka jest bardzo krótka. Wynika to z tego, że autorka nie zawracała sobie głowy charakteryzacją miejsc czy ważnych wydarzeń w książce. Stworzyła w niej małe miasteczko w którym nic się nie dzieje, ale również nie ma żadnych ciekawych miejsc, gdzie bohaterowie mogliby spędzać czas. W tej sposób autorka strzeliła sobie w kolano, że nie wymyśliła ciekawszej oprawy dla swoich bohaterów.

Co z fabułą książki?

Drugą przyczyną jest bardzo słabe rozwinięcie fabuły. Co jest przykre ponieważ Iga Wiśniewska miała bardzo fajny pomysł, tylko odniosłam wrażenie, że nie umiała go wykorzystać i stworzyć książki, która by zachwyciła.

Autorka ,,Gwiazdy wschodu’’ bardzo skupia się na emocjach Anabel, a przede wszystkim na tym, czy kocha ona Aleksandra, czy nie. Więc tak… Było to bardzo męczące, gdy czytając co drugą stronę, jak dziewczyna przeżywa męki nad miłością od pierwszego wejrzenia.

O czym jest książka ,,Gwiazda Wschodu”?

Główny motyw, wokół którego toczy się cała książka, wyjaśniany jest dopiero na końcu, przez co wydaje się wciśnięty na siłę. I nie ma znaczenie, że jest to epicentrum powieści, ale przez zastosowanie takiego chwytu sprawia, że zakończenie wcale nie jest zaskakujące.

W książce ,,Gwiazda wschodu’’ nie można znaleźć nic ciekawego. Nie ma ciekawie opisanych wydarzeń i miejsc, ciężka narracja oraz puste dialogi. Bohaterowie nie rozmawiają o niczym konkretnych, jest to zwykła pogawędka o pogodzie.

Czego nie da się wybaczyć autorce!

Jedna rzecz zraziła mnie maksymalnie. Rozumiem to, że można inspirować się innymi książkami, ale nie zżynać od nich pomysłu co do joty, i co niestety wydarzyło się w tej książce. Są dwa momenty w książce skopiowane prawie 1:1 z książki ,, Zmierzch’’ Stephenie Meyer. Bardzo słabe zachowanie…

,,Ale pamiętaj, że życie to nie książki, które tak namiętnie czytamy.” – Iga Wiśniewska

Podsumowanie, bez większego zachwytu

W każdej książce doszukuję się czegoś fajnego, zaskakującego co mi utkwi w pamięci, ale w książce ,,Gwiazda wschodu’’ nie było kompletnie nic pozytywnego (oprócz samego pomysłu na fabułę, którego potencjału nie wykorzystała autorka), co by skłoniło mnie do przedstawienia powieści Igi Wiśniewskiej w lepszym świetle.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Vicky / miye.eu

Jeszcze nie czytałam niczego spod pióra tej Autorki. Opinie o jej książkach natomiast są skrajnie różne. Jestem ciekawa czy mi by ta powieść przypadła do gustu czy jednak również nie.

Radosna

Po tej recenzji będę unikać tą książkę jak ognia.

Książki jak narkotyk

W górę