Czy masz szansę zostać pisarzem?

Jak zostać pisarzem? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto pisze do szuflady. Właśnie chowanie swoich opowiadań gdzieś w kąt, jest największym błędem!
Okołoksiążkowe

Czy masz szansę zostać pisarzem?

Jak zostać pisarzem? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto pisze do szuflady. Właśnie chowanie swoich opowiadań gdzieś w kąt, jest największym błędem!

W momencie, gdy naszej szuflady nie da się już zamknąć od nadmiaru opowiadań, nagle zaczynamy zastanawiać się nad swoją pasją. Co mam teraz zrobić? Iść do wydawnictwa czy jednak sobie odpuścić? Czy mam talent, czy też nie? Jacy ludzie zostają artystami, czyli jakie cechy powinno się mieć, aby być wybitnym twórcą. Czy masz szansę zostać pisarzem! Jak czytanie wpływa na człowieka oraz dlaczego ludzie uciekają do świata książek?

Czy każdy może zostać pisarzem?

Powstał swego rodzaju schemat, że jeżeli człowiek interesuje się książkami i lubi literaturę czy ogółem mówiąc sztukę, to w przyszłości może zostać pisarzem, malarzem czy innym artystą. O tuż, jeżeli wiele osób uwielbiających książki zaczyna samemu coś tworzyć, to nie oznacza, że każdy pójdzie w tym kierunku. Człowiek o artystycznej duszy jest wrażliwszy i ciągnie go do styczności ze sztuką z pięknem, które może ofiarować mu drugi człowiek. Obserwując sytuację nawet po sobie, człowiek po przeczytaniu którejś już z kolei książki nabiera ochoty, by samemu stworzyć coś niesamowitego. Coś takiego, by powalić ludzi na kolana. Aby dodać do tego wielkiego świata coś od siebie. Pozostawić po sobie nawet mały ślad.

W jakim celu pragniemy pisać książki!

Chodzi, myśli, czyta kolejne książki, przechodząc do rozwinięcia swej myśli albo po prostu ją ignoruje, tylko interesując się literaturą. W mojej sytuacji było tak – zaczęłam próbować pisać. Pisałam krótkie opowiadania. Czasem przychodziła wena na wiersze. I tak narodziło się pragnienie zostania w przyszłości pisarką. Oczywiście zaczęłam pomału spełniać to marzenie od napisania książki. Niestety nie za bardzo wiedziałam co mam dalej robić po jej stworzeniu. Choć od napisania jej minęło sporo czasu, moje marzenie nie uległo zmianie i choć braku podjęcia żadnych działań, jeszcze się nie zniechęciłam do jej wydania. Wiele młodych ludzi zaczynając swoją przygodę z książkami, jest po ciężkich przeżyciach. I tak człowiek zaczyna uciekać do wymyślonego świata po to, aby poczuć się lepiej.

Czy opłaca się zostać pisarzem?

Ludzie coraz mniej kupują książek, chociaż magazyny są wypełnione, co jest dowodem, iż społeczność pisarzy z roku na rok się rozwija. A my z czasem możemy do tego grona dołączyć. Warto uczestniczyć w spotkaniach z pisarzami, aby między innymi dowiedzieć się, jak taki człowiek doszedł do sukcesu i na przykład wzorując się na nim spróbować swoich sił. Prawdziwy pisarz nie pisze dla siebie tylko dla ludzi. To właśnie ich ma zainteresować jego historia. I to oni decydują czy osiągniemy sukces, czy na zawsze pozostaniemy w cieniu innych. Idąc do wydawnictwa, to tak jakbyśmy samych siebie skazali na sąd ostateczny. Bo jeżeli im się nasze wypociny nie spodobają to koniec. Wiele z nich po wysłaniu fragmentu książki ma to po prostu gdzieś. Wydawnictwo przecież nie jest miejscem, do którego udają się wszyscy pisarze.

Jakie cechy przydają się pisarzowi?

Po drugie musimy posiadać lekkie pióro, ale zarazem interesujące, by chciano czytać nasze teksty. Pisarz żyje w dwóch światach. W tym wymyślonym przez siebie lub innych i w tym realnym. Często jednak te światy się ze sobą przenikają. Ponieważ do swojej książki dodajemy jakieś ciekawe historie z naszego życia, niespełnione marzenia i oczywiście pragnienia. Aby móc powiązać te światy potrzebna jest wyobraźnia, która decyduje o poziomie naszej książki.

Czy istnieje magiczna mikstura, by zostać pisarzem? Nie. Jedyne co musisz posiadać to talent przelania emocji na papier, w taki sposób, aby czytelnik nie mógł oderwać się od powieści, by wzbudzić w nim huragan emocji, które nie pozwolą mu szybko zapomnieć o naszym dziele. A jakie jest Twoje marzenie? Lubisz czytać czy chcesz kiedyś wydać coś swojego? Odezwij się w komentarzu, chętnie Cię poznam! 😉

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę