TOP6: Filmy na podstawie książek

Czy udało Ci się zobaczyć te produkcje? Książki na podstawie których nakręcono filmy! Sprawdź TOP6 propozycji, które warto obejrzeć!
Lifestyle

TOP6: Filmy na podstawie książek

Czy udało Ci się zobaczyć te produkcje? Książki na podstawie których nakręcono filmy! Sprawdź TOP6 propozycji, które warto obejrzeć!

Książka nie zawsze w całości nadaje się na film. Oczywiście w trakcie realizacji zostaje zmieniona na potrzeby filmu, Tak aby był on bardziej ciekawy. Mimo to istnieją znakomite książki, które idealnie nadają się na ekranizację od początku do końca w pełnej zgodności filmu z książką.

Filmy na podstawie książek, które warto zobaczyć

Nie jestem pewna ale sądzę, że każdy kto lubi czytać jest podekscytowany gdy powstają filmy na podstawie książki. Czytelnik ma wtedy bardzo duże oczekiwania do odzwierciedlenia na ekranie treści. I choć jedni reżyserzy starali się odzwierciedlić książkę jak najlepiej to z kolej inni zaniedbywali ważne z niej fakty przez, które filmy był nie do końca zrozumiały. Książka nie zawsze w całości nadaje się na film. Oczywiście w trakcie realizacji zostaje zmieniona na potrzeby filmu. Tak aby był ona bardziej ciekawy. Mimo to istnieją znakomite książki, które idealnie nadają się na ekranizację od początku do końca w pełnej zgodności filmu z książką. 

1 ,,Gwiazd naszych wina” John Green w reżyserii Joch Boone

Przyznaję, że choć kocham książki to tym razem film wzbudził we mnie większe emocje niż książka. Może dlatego, że ludzkie dramaty nawet te wymyślone dotykają w człowieku strefy wrażliwości. Film z idealną dokładnością odzwierciedlił książkę za co dziękuje reżyserowi.

2. ,,7 razy dziś” Lauren Oliver w reżyserii  Ry Russo- Young

Dzięki dobrze dobranym aktorzy film ogląda się jednym tchem. Ma on na celu uświadomić abyśmy każdy nasz dzień traktowali jako ostatni. Pokazuje, że nasze zachowanie i czyny nie tylko wpływają na nas, ale i również na otoczenie. Ukazuje, że ludzie powinni reagować na krzywdę drugiej osoby, a nie bezczynnie się przyglądać jak coś złego się dzieje. Bardzo dobry film choć pominięto z książki kilka szczegółów dzięki, którym lepiej widz mógł poznać Juliet. Najważniejsza bohaterka została jednak przedstawiona w jak najbardziej minimalny sposób, a to ona była głównym elementem książki.

3. ,,Akademia wampirów” Richelle Mead w reżyserii Mark Waters

Książka jak i film wypadli bardzo dobrze. Zdarza się to rzadko, ponieważ film zazwyczaj bardzo odbiega od treści, przez co czytelnicy są bardzo zawiedzeni. Akademia wampirów została przeniesiona na ekran niemal że niezmieniona. Taka sama kolejność wydarzań, bohaterowie, ich charakter. Było oczywiście kilka zmienionych elementów, które były potrzebne lub zbędne, mimo to ekranizację oceniam na bardzo dobrą. 

4. ,,Piękne istoty” Kami Garcia oraz Margaret Stohl w reżyserii Richard LaGravenese

Niesamowita książka fantasy. Urzekająca przedstawioną tam magią i bohaterami. Jest nasiąknięta miłością, strachem i tajemnicą dzięki czemu ma ona niepowtarzalny klimat. Ekranizacja powieści sama w sobie była świetna. Reżyser postarał się o piękne stroje i dobrych aktorów, którzy doskonale przedstawili postacie z książki. Film jednak pominął bardzo ważny szczegół. Nie wspomniano o tym, że kolor oczu odpowiada za to czy jest się Istotą Światła czy Ciemności. Kolor złoty oznacza Ciemność, a zielony Światłość. Niestety widz sam musiał się tego domyślić. A to nie każdemu się udaje.

5. ,,Biała jak mleko, czerwona jak krew” Alessandro D’Avenia w reżyserii Giacomo Campiotti

Książka dotyka swoją tematyką bardzo czułego punktu w życiu człowieka. A dokładnie jego cierpienia i śmierci. Opowiada o dziewczynie chorej na białaczkę. Książka ma swój magiczny urok, który chwyta czytelnika za serce. Z każdą przeczytaną stroną zmienia swój klimat do co raz bardziej smutnego, wpływając dzięki temu bardzo mocno na czytelnika. Czyta się ją szybko gdyż jest napisana słowami uczuć.Film jednak nie umiał przedstawić jak niezwykłego klimatu jaki daje książka. Główny bohater Leo jest dla mnie za bardzo ciamajdą przez co film traci swój urok.

6. ,,Bez mojej zgody” Jodi Picoult w reżyserii Nick Cassavetes

Książka podzielona jest na działy odpowiadające każdej osobie w rodzinie. Film skupia się tylko na dwóch postaciach Annie, która jest główną bohaterką przejmującą rolę buntowniczki oraz na Kate dziewczynie, która żyje dzięki siostrze. Książki przez zastosowanie podziału jest bardziej wzruszając i pozwala spojrzeć na sytuacje z różnych perspektyw. W filmie były one zmniejszone do minimum. Pominięto również kilka postaci, które nadawały historii większej perspektywy. 

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę