Jak rozwijać pasję, aby się nie znudzić?

Jak rozwijać swoją pasję, a przy tym cieszyć się wbrew trudności? Poznaj sposób i budować zaufanie ludzi z branży!
Fotografia3 komentarze do Jak rozwijać pasję, aby się nie znudzić?

Jak rozwijać pasję, aby się nie znudzić?

Jak rozwijać swoją pasję, a przy tym cieszyć się wbrew trudności? Poznaj sposób i budować zaufanie ludzi z branży!

Robienie czegoś co nas pasjonuje, nie zawsze idzie w zgodzie z nauką. Bywają momenty, gdy robienie czegoś amatorsko, sprawia nam większą frajdę, niż wykonywanie tego samego dużo profesjonalniej. W poniższym tekście skupię się na fotografii i tym, jak rozwijałam się w tej dziedzinie, nie tracąc tym samym do tego zamiłowania. Jak więc rozwijać pasję i nie stracić do niej zapału?

W jaki sposób rozwijać pasję?

Zaczynając fotografować najpierw wykonywała zdjęcia zwykłym aparatem kompaktowym firmy Kodak C663, potem gdy dziadek zobaczył, że nie porzucę fotografii kupił mi lustrzankę Canon 1100d. Bardzo dobry aparat. Robi znakomite zdjęcia, a akumulator trzyma naprawdę długo. Po siedmiu jednak latach ten aparat zaczął mi nie wystarczać i teraz mam zamiar kupić Canon 800d, który to jest już dla osób bardziej zaawansowanych. Można wejść na stronę firmy Canon i tam jest specjalną stroną, którą ma dostosowane aparaty dla amatorów, pasjonatów i profesjonalistów.

,,- Robi Pan takie piękne zdjęcia. Na pewno ma Pan bardzo dobry aparat!
– A Pani gotuje wyśmienity barszcz. Na pewno ma Pani świetne garnki!”

 – autor nieznany

Ten cytat pokazuje nam, że nie ważny jest sprzęt, tylko talent. Choć odpowiednio dobrany i profesjonalne akcesoria bardzo pomagają w ukazaniu talentu na wyższym poziomie.

Warto zaopatrzyć się w akcesoria

Statyw – podstawowy element. Nie ważne czy do fotografii krajobrazowej, czy portretowej. Przyda się zawsze, gdy chcemy wykonać zdjęcia nocą lub coś nagrać bez drgań. Bardzo pomaga, jeżeli wykonujemy zdjęcia samemu sobie np. na bloga czy na instagrama.

Filtr makro – odpowiednio dla tych, którzy lubią fotografie makro. Jest kilka filtrów o różnym przybliżeniu. Zawsze zwiększony co dwa stopnie. Soczewki makro nakręca się na przód obiektywu tak jak filtry. Pozwalają skrócić minimalną odległość ostrzenia, pozwalając często na tak duże przybliżenie by obiekt fotografowany niemal dotykał obiektywu.

Filtr polaryzacyjnepomaga wydobyć ze zdjęcia większy kontrast oraz nasycenie. Działanie filtra, jest najmocniejsze wtedy, gdy słońce jest pod kątem 90 stopni do fotografowanej sceny.

Obiektyw szerokokątnybardzo przydatny dla osób niefotografujących krajobrazy. Taki obiektyw bardzo poszerza kąt obrazu i pozwala uchwycić większy obszar na zdjęciu.

Blenda dla osób wykonujących fotografię portretową. Jest zazwyczaj okrągłego kształtu, po jednej strony ma złotą powierzchnię do nadania żółtego odcienia, na osobie fotografującej. Drugą stroną jest srebrna do rozświetlania ciemnego miejsca. Jest też kilka blend o kolorowych powierzaniach.

Obudowy podwodnezawsze przyda się, gdy zacznie padać deszcz, aby uchronić nasz sprzęt oraz do wykonywania zdjęć nad taflą wody lub pod nią.

Lampa błyskowawiększość aparatów ma wbudowaną lampę błyskową, ale warto także zaopatrzyć się w lampę zewnętrzną. Szczególnie w taką, która ma ruchomą głowicę i pozwala kierować światło w różnych kierunkach.

Karta pamięci oraz czytnik warto zakupić do aparatu kartę o dużej pamięci (16 lub 32 GB) daje nam to pewność, że nie musimy usuwać z aparatu zdjęć każdorazowo, jeżeli wrócimy z wyprawy fotograficznej.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej

Swego czasu pozbyłem się Canona 50d z kompletem szkieł, akcesoriów, lampy, toreb i plecaków. Potem kupiłem Fujifilm X-Pro2 ze stałką 35mm. W ciągu 3 lat dokupiłem tylko statyw (czasami robię nocne zdjęcia) i dwie tanie chińskie stałki. I robię tym lepsze zdjęcia niż wcześniej Canonem.
W ogóle to zauważyłem prawidłowość, że im większe ograniczenia, tym lepszy efekt, bo człowiek bardziej musi kombinować i przez to kreatywniej ogarnia temat. Moje najlepsze zdjęcia zrobiłem tanimi stałkami właśnie, bez żadnej automatyki. Wielu ujęć nie zrobiłem, bo po prostu się nie dało, ale to, co zrobiłem to było naprawdę przemyślane od początku do końca.

Pojedztam.pl

Od iluś lat myślimy o jakimś lepszym sprzęcie, a na razie robimy zdjęcia tym co mamy.

Maria

Bardzo podoba mi się przykład barszczu i garnków, trafia w sedno. To tak jakby powiedzieć, że każdy potrafi pisać, ale nie każdy napisze książkę. Przekonałam się, że do robienia dobrych zdjęć trzeba mieć talent. To samo ujęcie u mojego męża wygląda artystycznie a u mnie zaledwie poprawnie.

W górę