Nie wyrzucaj książek, skorzystaj z prostych metod!

Dowiedz się co zrobić z zalegającymi książkami! Sposoby na oddanie książek w dobre ręce? Dlaczego nie powinno wyrzucać się żadnej książki? Jak zrobić porządek z książkami!
Okołoksiążkowe1 komentarz do Nie wyrzucaj książek, skorzystaj z prostych metod!

Nie wyrzucaj książek, skorzystaj z prostych metod!

Dowiedz się co zrobić z zalegającymi książkami! Sposoby na oddanie książek w dobre ręce? Dlaczego nie powinno wyrzucać się żadnej książki? Jak zrobić porządek z książkami!

Wielu ludzi nie lubi wypożyczać książek tylko idzie i je kupuje. Nie zawsze wybór okazuje się trafny, a rzucona w kąt jest zbieraczem kurzu i miejsca. Nasi dziadkowie też mają pochowane kilka ” perełek” w piwnicy czy w garażach.

Warto popatrzeć na półkę pełną książek i zastanowić się czy warto niektóre sprzedać, oraz iść i uzgodnić z mamą, tatą czy dziadkami czy oni przypadkiem też nie chcą się pozbyć kilku egzemplarzy.

Jak sprzedać książki przez Internet?

Najbardziej facebook stał się niczym bazar na, którym wszystko można znaleźć. Jest wiele grup, które stworzone są do konkretnego gatunku literackiego czy miasta by sprzedawać książki więc tu jest bardzo prosto. Robisz jak najlepsze zdjęcie książek, dodajesz opis i oczywiście cenę.

Książki niestety czasami idą za bezcen bo ludzie tylko wyczekują tych co są tańsze od tych w księgarni. Ale miejmy swój honor i nie oddajmy książki za 5 zł. Najlepiej ustawić wyższą cenę i dodać, że ogłoszenie pozostaje do negocjacji. Wtedy przynajmniej można rozsądnie zejść z ceny ( a teraz wiele ludzi się targuje) i słowo ” negocjacja” magicznie wpływa na szukaczy nowych perełek.

Zaniesienie książek do antykwariatu

Doskonałe miejsce by iść i pobawić się w poszukiwacza skarbów. Oczywiście nie zawsze jest to co aktualnie chcielibyśmy mieć, ale pewnie trafiają się pozycje o wiele ciekawsze od zamierzonej.

To jest w nim najlepsze. Sprzedawane tam książki są często przeceniane o połowę ceny rynkowej lub nawet więcej. Ci, co do niego chodzą to wiedzą. W nich jednak trudno jest sprzedać książkę. A przynajmniej mnie odmówiono jej kupna. Dlatego, że książka była poradnikiem i to o niezbyt ciekawej tematyce.

Natomiast gdy kończy się rok szkolny, więc antykwariaty otwierają szeroko drzwi. Stoją z ciasteczkami w progu i zapraszają uczniów, którzy chcieliby się pozbyć ”nowych” podręczników. Oczywiście to żart jednak kolejkom nie ma końca. Osobiście odradzałabym sprzedaży podręczników w antykwariacie. Ty nie możesz ich wycenić, bo robi to za ciebie sprzedawca.
Kiermasz

Dwa lata temu w mojej szkolnej bibliotece zorganizowano kiermasz książek. Osobiście jest to dla mnie najlepsza forma sprzedaży podręczników. Wyceniasz je według swoich upodobań, a uczniowie mogą dorwać je w dobrym stanie w rozsądnej cenie.

O wiele lepszą formą sprzedaży podręczników jest ich odsprzedaż młodszym rocznikom. Czasami to oni znajdują cię w internecie lub podchodzą na korytarzu, ale czasami lepiej samemu postarać się o klienta.

Ludzie wywieszają ogłoszenie na tablicy w głównych holu o sprzedaży podręczników. Jeżeli napiszesz oryginalne ogłoszenie, to uczniowie podejdą z ciekawości, o czym informuje bo tak to mało kiedy na nią zwracają uwagę.

Inny pomysł na porządek z książkami

Jeżeli prowadzisz bloga literackiego i zależy Ci na uzyskaniu czytelników, ciekawym sposobem jest zorganizowanie konkursu. Dołączasz do niego książki, zakładki lub inne rzeczy związane z tematyką literatury, których nie potrzebujesz i tylko wymyślasz, na czym miałby polegać konkurs.

Taki trik zaciekawi wiele osób. Twój blog będzie bardziej rozpoznawany, a ty zyskasz nowych czytelników, a starsi będą częściej zaglądać.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karolina

Bardzo fajny blog i przydatny wpis 🙂 Ja Kocham książki i uważam tą wiedzę za cenną.

W górę