Plener Fotograficzny w Niemczynie [FOTORELACJA]

Jak wyglądał nasz wyjazd na Plener Fotograficzny w Niemczynie? Czy warto wyjeżdżać na świty i zachody słońca z aparatem? Co dla fotografów daje udział w plenerach fotograficznych!
Fotografia

Plener Fotograficzny w Niemczynie [FOTORELACJA]

Jak wyglądał nasz wyjazd na Plener Fotograficzny w Niemczynie? Czy warto wyjeżdżać na świty i zachody słońca z aparatem? Co dla fotografów daje udział w plenerach fotograficznych!

W dzisiejszym poście opowiem Wam, jak wygląda plener fotograficzny, na czym polega i gdzie (w zależności od organizatorów), wybieramy się na zdjęcia.

W lipcu 2018 roku miałam okazję brać udział w Plenerze Fotograficznym, podczas którego, spędziliśmy czas w otoczeniu pięknego Podlasia. To właśnie tutaj przez kilka dni, podziwialiśmy piękno natury, wykorzystując możliwości do zrobienia wielu zdjęć i nawiązania kontaktów.

Dlaczego warto brać udział w plenerach fotograficznych?

Podczas pleneru fotograficznego, można nawiązać nowe znajomości lub odświeżyć stare kontakty. Tego rodzaju wyjazdy są także sposobem na rozwinięcie umiejętności oraz uwiecznienia piękna przyrody.

Bez względu na to, gdzie się odbywa zlot, jest również czasem na odpoczynek i pobudzenie w sobie pasji tworzenia. Wraz z kolegami i koleżankami odkrywamy nowe opcje, techniki fotografii i miejsca do odwiedzenia.

Gdzie odbył się zlot, w którym brałam udział?

O zlocie, w który miałam okazję brać udział, dowiedziałam się w kółku fotograficznym (Pryzmat.org), do którego należę od kilku lat. Więcej na jego temat pisałam w tekście ,,Początki fotografii„. Tam dowiesz się o kółku i tym jak wyglądały moje pierwsze kroki z lustrzanką.

Plener Fotograficzny, w którym wzięłam udział, odbył się w Niemczynie (wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie białostockim, w gminie Czarna Białostocka), w którym znajduje się Centrum Rękodzieła Ludowego. Jest to miejsce wystaw, ekspozycji, warsztatów, jak i odbywający się tam od jedenastu lat Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego.

Kto bierze udział w Plenerach Fotograficznych?

Plenery Fotograficzne zrzeszają osoby w różnym wieku, z najdalszych zakątków Polski. Jest także okazją do wspólnej twórczości oraz miło spędzanego czasu.

Na plener przyjeżdżają amatorzy, jak i zawodowcy, którzy chętnie dzielą się wiedzą, pomagając przy tym rozwinąć pasję i nauczyć kilku ważnych elementów kompozycji zdjęcia czy obsługi programów do obróbki fotografii.

Ogólnopolski Plener Fotograficzny odbywa się już od 11 lat w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Urocza okolica daje dużo możliwości do doskonalenia umiejętności. Nie ma ograniczeń. W plenerze może uczestniczyć każdy, kto pasjonuje się fotografią.
Organizator zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie. Dojechać jednak trzeba na własny koszt. Jadąc na taki plener, koniecznie trzeba zabrać ze sobą uśmiech, cierpliwość i pasję (oczywiście nie zapominając o kaloszach, które zawsze się przydają). Swoich nie miałam, gdyby nie serdeczność koleżanki, leżałabym po powrocie do domu w łóżku, więc gorąco dziękuję.

Ogólnopolski Plener Fotograficzny odbywa się już od 11 lat w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Urocza okolica daje dużo możliwości do doskonalenia umiejętności. Nie ma ograniczeń. W plenerze może uczestniczyć każdy, kto pasjonuje się fotografią.

– Jedziemy? – zapytał organizator.
– Jedziemy! – odpowiedzieli wszyscy jednogłośnie! – pozamiatane. – pomyślałam.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, wypady są spontanicznie, a jeżeli chodzi o małą grupę, jest to dużo łatwiejsze do zorganizowania.

Powyższe zdjęcie przedstawia świt nad rzeką Sokołda w miejscowości Straż. Godzina wyjazdu była mordercza i co poniektórzy nie widzieli sensu, aby kłaść się na trzy godziny snu.

Nie wszyscy byli gotowi wstać w środku nocy, na wschód słońca. Wyjechaliśmy o godzinie trzeciej rano. Lekko zaspani, natomiast pełni nadziei na udane zdjęcia.

Relacja fotograficzna

Miejsca w które się wybierzesz

Mimo lekkich niedogodności jak uciekająca mgła i wisząca chmura zasłaniająca wschód, wszyscy obecni byli usankcjonowani wzięciem udziału w zobaczeniu budzącej się natury w nowy dzień.

Ważnym i nieodłącznym elementem pleneru jest Szlak Rękodzieła Ludowego. Twórczość ludową jak: garncarstwo, kowalstwo, łyżkarstwo, tkactwo, rzeźbiarstwo, można poznać m.in. w Czarnej Wsi Kościelnej czy miejscowości Zamczysko, gdzie twórcy mają własne pracownie.

We wsi znajduje się m.in. warsztat kowala Mieczysława Hulewicza, którego prace są dość nietypowe, ale bardzo ciekawe.

Niedaleko od niego znajduje się pracownia garncarska Piechowskich (powyższe zdjęcie). Natomiast w Zamczysku, można zajechać do pracowni wyrobu łyżek, która ma niesamowity klimat i cudowny zapach drewna.

Jak już wspominałam, Plener fotograficzny jest pełen wyjazdów na zdjęcia. Najlepiej to wiedzą trzej muszkieterowie (powyższe zdjęcie), którzy, gdy tylko nadarzyła się okazja, wsiadali do samochodu i wyruszali na polowania fotograficzne.

Wschód czy zachód, słońce czy deszcz dla nich nic nie stało na przeszkodzie.

Nie ograniczamy się tylko do robienia zdjęć, ale również uczestniczymy w wernisażach czy wystawach fotograficznych.

W Supraślu w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko: odbył się wernisaż wystawy Ewy Bijak oraz Joanny Sawickiej, zatytułowany ,,Podlaskie krajobrazy”. Wspaniałe kobiety, których prace zapierają dech w piersiach, podziwialiśmy jedno po drugim.

Po wystawie przeszliśmy się nad rzekę Supraśl, aby sfotografować zachód słońca.

W tym roku plener w Niemczynie nas żegna, ale nie ma co się martwić, następny już za rok. 😀

Na koniec chciałabym bardzo podziękować znajomym kolegom i koleżankom z klubu fotograficznego Pryzmat.org, jak również nowo poznanym osobom. Dzięki Wam miałam okazję spędzić czas w ciepłej atmosferze, a przy tym nauczyć się wielu nowych technik i sposobów fotograficznych.

Z Pleneru Fotograficznego w Niemczynie, przywiozłam wiele zdjęć, które możesz zobaczyć na moim profilu w Instagramie, gdzie podpisuję się nickiem @Wymiarrowa.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne
  Subscribe  
Powiadom o
W górę