Postanowienia noworoczne to kit?

Jakie postanowienia noworoczne warto sobie postawić, a z których warto zrezygnować? Nowy rok i cele, na których nie powinno się skupiać!
Lifestyle

Postanowienia noworoczne to kit?

Jakie postanowienia noworoczne warto sobie postawić, a z których warto zrezygnować? Nowy rok i cele, na których nie powinno się skupiać!

Postanowienia noworoczne są mocno naciągane. Dlaczego obiecujemy sobie, że zmienimy coś w naszym życiu, skoro i tak nie dotrzymujemy obietnic samym sobie? Dlatego na ten rok, postanowiłam dać sobie jedno, ale konkretne postanowienie!

Zacznij od spisywania postanowień noworocznych

„W nowym roku zmienię swoje życie!”. Ilu z nas wypowiedziało to zdanie? Zakładam, że wielu. Chcemy wierzyć, że z początkiem nowego roku wszystko w naszym życiu ulegnie diametralnej zmianie. Czy to możliwe? Zależy…

Ja w ubiegłym roku miałam dużo postanowień i siły, by je zrealizować, ale z biegiem dni zwyczajnie o nich zapomniałam, i skończyło się tym, że nie zrealizowałam ani jednego postanowienia. Dlaczego? Wydaje mi się, że nabrałam biernego odnoszenia się do wszystkiego, co robię. Nie mam pojęcia, co mogło wywołać we mnie takie postrzeganie działań, ale zostało to u mnie przez cały rok. Teraz gdy o tym myślę, jestem zawiedziona, że nie wykorzystałam czasu i możliwości.

,,Marzenia się spełniają, ale nigdy tym, którzy tylko marzą.”

– Adam Rem

Zakładam, że tylko bardzo konsekwentna osoba zrealizuje swoje postanowienia noworoczne. Trzeba mieć bardzo dużo samozaparcia, cierpliwości i konsekwencji w swoich działaniach.

Jak spełniać postanowienia noworoczne?

Nie wystarczy kupić sobie pleneru czy zrobić bullet journal i spisać w nich swoje postanowienia i czekać aż nadarzy się odpowiedni moment, by zacząć je realizować. Próbowałam (nawet 3 razy) i wierzcie, że mi się nie udało.

Założyłam plener wierząc, że zeszyt, kolorowe długopisy i spisanie wszystkiego czarno na białym zmobilizuje mnie do działania.Tak jednak nie było. Cały rok miną mi na planowaniu działania, i odkładania wszystkiego na inny termin. Jeżeli naprawdę chcemy w nowym roku osiągnąć konkretne działania, wiec powinniśmy je zacząć realizować od razu.

,,Sami musimy mieć siły, żeby spełniać swoje marzenia. Trzeba tylko znaleźć w sobie odwagę.”

– Lori Nelson Spielman

Każdy ma swoje ograniczenia. Czy to praca, pieniądze, obowiązek zajmowania się domem, i doskonale można z tych rzeczy zrobić sobie wymówkę i odkładać swoje cele na kolejne miesiące, aż skończy się na tym, że niczego nie zrealizujemy.

Pokonaj wszelkie wymówki

Są to wymówki jedynie dla osób, które chcą usprawiedliwić, że nie chce im się realizować celów i wybielić się przed innymi, ale dla osób, które naprawdę chcą wprowadzić w swoje życie więcej przygód, bariery nie będą żadną przeszkodą. Nawet w najbardziej napiętym tygodniu znajdą choć chwilę, by rozwijać swoje cele.

Zatem, jeśli coś planujesz, być może lepiej będzie dla Ciebie nie zapisywać celów, tylko wykonać je od razu. Z końcem ubiegłego roku, zaczęłam to praktykować i przyznaję się, że działa dużo lepiej.

Zapisuję tylko to, co wymaga większego nakładu pracy, a jeśli o czymś zapominam, widocznie nie było to istotne. Z tego też powodu, mój plener nie jest zapisany drobnym maczkiem, a zawiera najistotniejsze zadania, nie przerażając mnie ilością celów do wykonania.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę