Smash Book: nieco inny pamiętnik?

Czym jest coraz popularniejszy Smash Book? Do czego służy i komu może się przydać w praktyce? Jak wygląda Smash Book i gdzie go można kupić!
Lifestyle

Smash Book: nieco inny pamiętnik?

Czym jest coraz popularniejszy Smash Book? Do czego służy i komu może się przydać w praktyce? Jak wygląda Smash Book i gdzie go można kupić!

Wiele nastolatek prowadzi pamiętnik czy dziennik. Jeżeli uważacie oba za to samo, byliście w błędzie. Pamiętnik to zapisywanie wydarzeń z przed kilku dni, miesięcy czy lat, a dziennik to zapiski dnia codziennego. Oczywiście jest to ścisła regułka, której i tak prawie wielu nie przestrzega. Chodzi mi jednak o nieco inną odmianę pamiętnika, a dokładnie o Smash Book. Czym jest, do czego służy i komu może się przydać?

Czym jest Smash Book?

Smash Book, jest dość sporym zeszytem, który może być naszym teleportem do wspomnień, do poprawienia sobie dnia, ponieważ zapisywać tam możemy złote myśli. Jest to także miejsce na zachowanie jakiś drobnych pamiątek, a że dziewczyny są raczej drobiazgowe. Przykładowo mają w nim bilet do kina z pierwszej randki. To doskonałe miejsce by go tu umieścić z jakąś fajną notatką co wydarzyło się tego dnia. Wywrócony popcorn, pocałunek czy zaśnięcie na filmie.

Taki zeszyt można kupić w oryginalnym zestawie, ale jest on dość drogi, dlatego można zaopatrzyć się w zwykły zeszyt, z dużą ilością kartek i twardą okładką. Nie musimy od razu inwestować w coś, co po kilku dniach nam się znudzi i rzucimy w kąt. Więc taki zeszyt na start będzie dobrą formą.

Smash book posiada kilka fajnych gadżetów:

1. Długopis z dwoma końcówkami

Z jednej strony mamy cienkopis a z drugiej klej. O ile mi wiadomo, taki długopis możemy kupić oddzielnie z kolorowym tuszem.

2. Taśmy washi

Są to oryginalne taśmy do smash book, ale jeżeli mamy ochotę możemy kupić także taki jakby ich zamiennik, czyli taśmę ozdobną.

3. Naklejki i die-cuty

4. Koperty

Możemy wkładać bilety, liściki. Zestaw sześciu kopert można kupić za ok. 10 zł. Nie są jednak wymaganie. Równie dobrze można kupić zwykłą kopertę na poczcie i ją sobie przyozdobić.

5. Opaski gumowe i materiałowe

Potrzebne do tego, by okiełznać nasz zeszyt, gdy poniesie nas wyobraźnia.

6. Metalowe klipsy

Ułatwiają znalezienie konkretnej strony w obrazkowym pamiętniku, ale możemy je zastąpić np. taśmą ozdobną, którą przykleimy na górze kartki a na okładce zrobić spis treści.

Smash Book w praktyce

Taki zeszyt jest bardzo fajnym elementem życia nastolatki, która chciałaby zapamiętać wszystko, co działo się w młodym wieku, aby kiedyś móc do nich wrócić. Jest to też fajny patent przy oczekiwaniu na dziecko. Nie musimy kupować takich specjalnych ksiąg, tylko prowadzić sobie wyjątkowy pamiętnik.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę