Słodko – gorzka miłość ,,Chemia naszych serc”

Autorka ,,Chemia naszych serc" napisała książkę bardzo prawdziwą. O tym, że do miłości nikogo nie zmusimy i że trudno wymazać złe wspomnienia.
Recenzje

Słodko – gorzka miłość ,,Chemia naszych serc”

Autorka ,,Chemia naszych serc” napisała książkę bardzo prawdziwą. O tym, że do miłości nikogo nie zmusimy i że trudno wymazać złe wspomnienia.

Książka ,,Chemia naszych serc” Krystal Sutherland jest przedstawieniem gorzkiej miłości. Człowiek jest przyzwyczajony to szczęśliwych zakończeń, a gdy ono nie następuje, czuje rozgoryczenie. Autorka napisała książkę bardzo prawdziwą. O tym, że do miłości nikogo nie zmusimy oraz przykrych sytuacji nigdy nie zapomnimy.

O czym właściwie jest ,,Chemia naszych serc”?

Henry Page jeszcze nigdy nie był zakochany. Jest zbyt zajęty. Kończy szkołę średnią i jego energię pochłania zdobycie indeksu przyzwoitej uczelni. A poza tym wreszcie otrzymał stanowisko redaktora naczelnego szkolnej gazety! Nieliczne wolne chwile spędza z przyjaciółmi, bądź przy grach komputerowych. I wtedy poznaje Grace Town – nową uczennicę, która nosi za duże męskie ubrania, podpiera się laską i skrywa pewną dramatyczną tajemnicę…

,,Chemia naszych serc” to przezabawny i zarazem niezwykle wzruszający dowód na to, jak słodko-gorzka bywa pierwsza miłość.

,,Najpiękniejsza historia miłosna na świecie wcale nie musi dotyczyć dwojga ludzi, którzy spędzili ze sobą całe życie. To może być historia uczucia, które trwało dwa tygodnie, dwa miesiące albo dwa lata, ale płonęło jaśniej, cudowniej i goręcej niż jakiekolwiek inne przed nim i po nim.” – Krystal Sutherland

Co opłaca się poświęcić czas dla książki ,,Chemia naszych serc”?

Ogólnie rzecz ujmując książka ,,Chemia naszych serc” jest nieco nudna i przeczytałam ją tylko dlatego zaczęłam ją czytać.
Główny bohater jest bardzo niedojrzały. Stara się uzyskać stanowisko redaktora gazetki szkolnej, a kiedy mu się to udaje, niekoniecznie przykłada się do pracy. W momencie, gdy poznaje Grace, cała jego uwaga skupia się tylko na niej. Książka przedstawia mocne zauroczenie i próby zdobycia dziewczyny.

Bohaterka jest według mnie tu główną postacią, ponieważ wokół niej toczy się cała historia, a jednak jest tu przedstawiona jako cień; wycofana. Henry natomiast jako główny bohater jest tylko motywem odczuć i emocji i nic konkretnego nie wnosi do historii. Dziewczyna skrywa bardzo dużo tajemnic, które chce poznać Henry. Książka skupia się tylko na tym motywie. By obnażyć z tajemnic Grace Town. Wszystkie inne sprawy idą na bok i pozostaje tylko ona. Złoty środek jego nastoletniego życia.
Książka platoniczna, niezadziwiająca i niezachęcająca do czytania, a mimo to posiada w sobie jakiś urok, który sprawia, że chce się ją skończyć.

Miłość oczami Kristal Sutherland

Książka posiada bardzo ważny przekaz, mianowicie że miłość nie zawsze może wygrać. I choć ludzie ciągle powtarzają, że przezwycięża ona ciemność i wszystkie trudności to Kristal Sutherland opisała miłość, która nie jest lekiem na wszystkie dolegliwości. Miłość w tej książce nie mogła uleczyć dziewczyny i wymazać strasznych wydarzeń z jej życia, które odcisnęły na nim piętno. Te uczucie nie zawsze też musi być odwzajemnione to trzeba sobie uświadomić, by nie zawieść się w prawdziwym życiu, aby nie poczuć zawodu i nie cierpieć. ,,Chemia naszych serc” nie ma szczęśliwego zakończenia pięknej miłości, jest za to bardziej prawdziwa, że człowiek nie zawsze może dostać to, czego pragnie.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę