Własny kąt, odpoczynek i książka

Dlaczego warto znaleźć własny kąt na poczytanie książki? Jak zrelaksować się z ulubioną książką? Gdzie warto czytać książki!
Lifestyle1 komentarz do Własny kąt, odpoczynek i książka

Własny kąt, odpoczynek i książka

Dlaczego warto znaleźć własny kąt na poczytanie książki? Jak zrelaksować się z ulubioną książką? Gdzie warto czytać książki!

Aby czytać książki ze zrozumieniem, jest nam potrzebne miejsce, które da nam taką możliwość. Będzie spokojnie, cicho i przyjemnie. Czy czytamy książkę papierową lub w telefonie przez specjalne aplikacje chcemy się przy tym odprężyć i nie narzekać, że co chwilę ktoś coś od nas chce, a my musimy odłożyć lekturę? Po paru dniach stresu i problemów marzymy tylko by wieczorem wziąć gorącą kąpiel przy nastrojowym oświetleniu świec, z dużą ilością piany, apogeum odprężenia byłby ukochany mężczyzna, który usiadły na krześle przy wannie i czytał waszą ulubioną powieść.

Własny kąt w domu

Nie ma jak własny dom. Ciepły, przytulny i w pełni dający pole do popisu. Nie ma to, jak usiąść w wygodnym fotelu, zrobić sobie pyszną herbatę, do tego małą przekąskę, i wziąć z półki książkę, do której chcemy uciec. W domu czujemy się całkowicie swobodni i gdy w treści coś nas rozbawi, możemy śmiać się tyle, ile chcemy. W momencie, gdy zrobi się nam zimno, szybciutko bierzemy koc, po czym wracamy do lektury.

Samotne miejsce w parku

Czytanie w parku jest dość trudne. Tłumy ludzi, stoiska z gastronomią czy zabawkami oraz dzieci, które mają nadmiar adrenaliny i muszą się jej pozbyć. Najlepiej poobserwować park i zobaczyć gdzie jest najmniejszy ruch. Gdy znajdziemy takie miejsce, to możemy przystąpić do działania. Wziąć do plecaka, torebki czy teczki książkę i po pracy, czy szkole zajść tam i spróbować poczytać. Zobaczyć czy takie miejsce nam odpowiada. Śpiew płatów, lekki wietrzyk i słońce, które grzeje w plecy, jest najlepszym tłem dla lektury.

W wodzie

Jeżeli mieszkamy w pobliżu zalewu, stawu czy innego krajobrazowego rozlewiska warto czasem pójść na spacer, zabierając ze sobą książkę. Spacer da nam trochę ruchu, jeżeli na co dzień nie mamy czasu na ćwiczenia, możemy odprężyć się i dać ukojenie umysłów, spokoju i ciszy. Nie mając jednak możliwości pójścia nad wodę, rozwiązaniem tego dylematu jest wanna. Szum wody z kranu czy też z małej kaskady strumienia pozwala skupić swoje myśli na jednej rzeczy. Doskonały na odprężenia ciała i spokojną lekturę.

Łąka i kocyk

Na spędzenie kilku godzin na polanie warto zabrać ze sobą wodę oraz coś do pochrupania. Nie wiem jak u was, ale gdy ja miałam okazje zaszyć się gdzieś na łące, to nie mogłam skupić się na lekturze.

„Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.”
– Cyceron

Zaczynałam o myśleć o swoich sprawach i zastanawiać się nad celami i marzeniami w życiu. Oczywiście do lektury wracałam, ale nie poświęcałam jej za dużo uwagi. Dlatego też unikam tego typu miejsca, ale przyznać muszę, że po spędzeniu czasu w takim miejscu wracałam bardziej pozytywna i z nową energią do życia. Jest wiele miejsc, gdzie można zaszyć się z książką. Szkolne korytarze, poczekalnia u lekarza czy nudna lekcja. Jedne co trzeba mieć przy sobie to książka. Fajnie jest mieć jednak swoje ulubione miejsca, taką prywatną bazę, do której byśmy uciekali po ciężkich chwilach lub po to, tylko by się odprężyć i nabrać sił.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pojedztam.pl

Nam najlepiej książkę czyta się w łóżku lub w komunikacji miejskiej.

W górę