Zabójcza lista w książce ,,Nienawiść” Jennifer Brown

Czy kolejna książka Jennifer Brown, oczarowuje serce czytelnika? Jak przedstawiony jest idealny chłopak w dziele ,,Nienawiść"? Książka, która zwraca uwagę!
Recenzje

Zabójcza lista w książce ,,Nienawiść” Jennifer Brown

Czy kolejna książka Jennifer Brown, oczarowuje serce czytelnika? Jak przedstawiony jest idealny chłopak w dziele ,,Nienawiść”? Książka, która zwraca uwagę!

Książka ,,Nienawiść” Jennifer Brown przedstawia, że nigdy do końca nie znamy drugiej osoby. Nawet jeżeli spędzamy z nią każdą chwilę swojego życia, to wiemy o niej tyle ile sama nam powie. Są tajemnice, których nigdy nie poznamy.

Bohaterowie książki ,,Nienawiść”

Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz.

Nick, chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna, chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję.


Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić do szkoły. Czy osoby przeznaczone do „odstrzału” kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą, jaką odegrała w masakrze?

Jak się czyta kolejne dzieło Jennifer Brown?

Książka jest napisana lekkim językiem, i przy tym bardzo emocjonalna. Ukazuje sytuację z perspektywy dziewczyny zamachowca. Zawartość książki zainteresowała mnie od pierwszego zdania. Na początku jest bardzo dynamiczna, nie można oderwać się od czytania. Już same wspomnienie o Liście Do Odstrzału intryguje czytelnika wzbudzając, także w nim niepokój co do dalszej historii.

Owa lista miała być formą rozładowania emocji, i poradzenia sobie z kłopotami w szkole. Tylko, że chłopak myślał, że naprawdę zabije osoby, które ich dręczą. 

Czym wyróżniał się Nick?

Valerie kochała Nicka. Uwielbiała jego odmienność i wyobcowanie, dlatego nie dostrzegła w nim tak drastycznych zmian. Czuła, że jest jego bratnią duszą dlatego jego czyn był dla niej tak bolesny. Nick pewnego dnia przyszedł do szkoły jak zwykły uczeń, ale w momencie gdy wchodzi na stołówkę rozpoczyna się piekło. Wyjmuje pistolet, i zaczyna strzelać do uczniów i nauczycieli, którzy byli na liście. Valerie osłania dziewczynę, której nie lubi i przez to zostaje postrzelona, a chłopak na jej oczach popełnia samobójstwo. Valerie budzi się z poczuciem, że był to tylko zły sen. 

Jak przedstawiona jest fabuła w książce ,,Nienawiść„?

Media szaleją; cały czas opisując tragedię w szkole, a uczniowie nie mogą sobie poradzić z zaistniałą sytuacją. Traktują dziewczynę jakby to ona strzelała do uczniów. Doktor Hieler pomaga dziewczynie dojść do siebie, i poradzić sobie w szkole i ze stratą ukochanej osoby.

,, Nie odczuwam nienawiści i żalu do świata, ale jeszcze sobie nie potrafię wybaczyć. ”


– James Frey

Jakim dziełem jest ,,Nienawiść” Jennifer Brown

Autorka stworzyła dzieło, które całkowicie opanowuje serce i dusze czytelnika. Wyciska łzy u niego i wzbudza nadzieję, że bohaterka poradzi sobie z karcącymi spojrzeniami rówieśników. Odnajduje ukojenie w pasji, i daje jej poczucie oderwania się od świata.

Najtrudniej jest się pogodzić z straszliwym czynem ukochanej osoby, która musi odczuć konsekwencje. 


Historia pozostaje długo w pamięci, i wzbudza refleksje nad tym, że człowieka nigdy nie można do końca poznać. Nawet jeżeli kogoś się kocha, i spędza niemal każdą chwilę to zawsze pozostają tajemnice, których nigdy się nie zdradzi nawet dla ukochanej osoby.

Tagi:
Miłośniczka fotografii makro i blogerka uzależniona od książek. 📸 Canon 800D ● Zdjęcia ślubne ● Sesje fotograficzne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
W górę